On jäänud veel viimne kodutöö
ja see ei ole kohustuslik!
0. Loe kõigepealt kogu juhend läbi ja alusta siis esimesest punktist.
1. Vali üks küsimus, aga ära hakka sellele ise vastama. [1 punkt]
2. Lase mõnel robotil vastus valmis teha. Olgu vastuse pikkuseks umbes 300 sõna.
- Milline robot? Praegu on üsna levinud komme vastamisvõimelisi roboteid vaimuvaeselt nimetada ChatGPT, aga öeldakse ka generatiivne tehisintellekt, AI, TI jpm. Google ja seesama ChatGPT ise soovitavad alternatiividena muidugi eelkõige iseennast, st Google Meena või OpenAI GPT-4. Või siis Facebook BlenderBot, Microsoft DialoGPT, Rasa, wit.ai, Copy.ai, SnatchBot, Botpress, ChatterBot, ClickUp, YouChat, Writesonic, Bard AI, SpinBot, Jasper Chat jmt. Põnev küll, neil kõigil on oma eelised ja veidrused, aga lihtne, kiire ja odav on kasutada seda, millega oled harjunud.
- Kuidas küsida? Kui küsimus on valitud, tuleb arvatavasti robotiga veidi vaielda, et ta (või see) püsiks teemas, ei valguks laiali ja annaks enam-vähem nõutud pikkusega vastuse. Ei ole ju keelatud proovida mitut küsimust, sõnastada ümber või küsida sama küsimust mitu korda ja mitmelt robotilt.
- Mis keeles? On üldiselt teada, et nn suured keeled toimivad paremini. Keelevalik on vaba aga 4. ja 5. punkt peavad ikka selges ja lihtsas eesti keeles olema.
3. Loo üks tekstifail, pane oma nimi. Kopeeri sinna küsimus [1 punkt]. Roboti vastuse ja nime võib ka panna, aga see pole oluline [selle eest punkti ei saa].
4. Kritiseeri vastust. Too välja kaks asja millega ta (see) mööda pani, valetas, jättis vastamata, vastas nõmedalt vms. [4 punkti]
5. Kiida robotit. Too välja kaks asja, mis läksid hästi, millega jäid rahule, õppisid midagi, oli huvitav lugeda. [4 punkti]
Salvesta (.doc, .docx, .rtf, .odt, .pdf) ja laadi Moodlesse FÜ5 üles. Klasside (rühmade) võtmed 12Dklass ja 12Eklass.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar
Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.